Investičná príležitosť - bývalé kúpele Byšta.

Investičná príležitosť - bývalé kúpele Byšta.
Investičná príležitosť - bývalé kúpele Byšta. Investičná príležitosť - bývalé kúpele Byšta. Investičná príležitosť - bývalé kúpele Byšta. Investičná príležitosť - bývalé kúpele Byšta. Investičná príležitosť - bývalé kúpele Byšta. Investičná príležitosť - bývalé kúpele Byšta. Investičná príležitosť - bývalé kúpele Byšta. Investičná príležitosť - bývalé kúpele Byšta.
Cena:
400.000€


Všeobecné informácie
Kraj Košický kraj
Okres Košice
Mesto Byšta
Informácie nehnuteľnosti
Plocha pozemku 31901 m2
Nadzemné podlažia 2
Podzemné podlažia 1
Kúrenie áno
Elektrina áno
Voda áno
Odpad áno
Stavebný materiál tehla, drevo
Vek budovy 38 rokov, 18 rokov
Terén mierny svah
FARKAŠOVSKÝ Roman, Ing. Mgr.
Maklér:
FARKAŠOVSKÝ Roman, Ing. Mgr.
Telefón: +421 (0)918 400 220
E-mail: farkasovsky@rfreality.sk
Číslo nehnuteľnosti:
0650

Popis

Areál bývalých kúpeľov Byšta leží na slovensko – maďarskej hranici, na pomedzí Slánskych a Zemplínskych vrchov, známych tokajskou vinohradníckou oblasťou, v lesnom ekologicky výhodnom prostredí, predurčenom na na oddych, rekreáciu, liečbu a regeneráciu duševných aj fyzických síl.
Tieto kúpele boli už známe od roku 1867 ako grófske kúpele na liečbu reumatických chorôb. Do roku 2006 tu bolo živé rekreačné stredisko s možnosťou využívania liečivých minerálnych prameňov na liečbu kĺbových, reumatických ochorení a ďalších iných ochorení, počas prázdnin tu boli letné detské tábory a chodilo tu množstvo rodín s malými deťmi z Ukrajiny, Poľska a Bieloruska. Vedľa areálu je schválená desať hektárová časť lesa, ako lesy osobitného určenia s možnosťou zriadenia lesoparku so zvieratami srnec, muflón a daniel. V okolí kúpeľov sú vytipované dve 90 ha plochy s možnosťou výstavby golfového ihriska. Terén je značne členitý s množstvom prírodných prekážok. K areálu patrí štvorárová vodná nádrž s možnosťou rybolovu. Všetky budovy sú osadené v nádhernom lese. Na malom, štvorhektárovom priestore, ktorý je maximálne ekologicky klenot je všetko: budovy – ktoré síce potrebujú čiastočnú rekonštrukciu, ale sú zdravé, prekrásny les, lúčky, liečivé pramene, rybník a bazény ktoré tiež potrebujú rekonštrukciu. Tento areál je možné využiť na rôzne účely. Povinné relaxačné centrum pre políciu alebo armádu, pre uzatvorené liečivé kúpele pre určitú skupinu ľudí, pre školu v prírode v zime aj v lete, pre striedavú rekreáciu detí z detských domov celého Slovenska, pre školiace centrum napr. rómskych inštruktorov, počas školského roku ako internátna škola pre Rómov a v lete detské tábory pre Rómov aj z iných štátov alebo výborné malé krásne kúpele a rôzne iné účely.

V areály sa nachádza budova hotela. Pozostáva z dvoch častí – ubytovacej a prevádzkovej. Ubytovacia časť má štyri nadzemné podlažia. Na prízemí sú administratívne, prevádzkové a sociálne priestory, na ďalších troch poschodiach je 19 izieb s loggiou, spoločné sociálne zariadenie a miestnosť pre upratovačku. V prevádzkovej časti je vstupný vestibul, recepcia, kuchyňa, sklady, sociálne priestory pre hostí aj personál, reštaurácia a kaviareň.

Ďalšia je budova kúpeľného domu, ktorá slúžila ako vaňové kúpele, sauna, bazéna a sprchy k saune, miestnosť na oddych, sociálne zariadenie a kotolňa.

Turistická ubytovňa pozostáva z dvoch častí obidve slúžia na ubytovanie s kapacitou 96 miest. Do každej vedú samostatné vstupy. Je tu veľká spoločenská sála na usporiadanie rôznych akcii, sociálne zariadenia spoločné, v každej izbe je umývadlo.

K areálu patrí budova kotolne. Je to samostatná murovaná budova. Pozostáva z priestoru kotolne a z jednej miestnosti. Bola na pevné palivo. Plynová prípojka je privedená tesne k objektu kotolne. Murovaná budova espressa je umiestnená v centre kúpeľov. V budove sa nachádza predajný priestor, príručná kuchyňa, sklad a sociálne zariadenie pre hostí aj personál. Predný trakt budovy je presvetlený.

K areálu patria bazény, strojovňa úpravne vody pre bazény a štyri minerálne pramene. V jednej zo studní je chloridovo-hydrouhličitanová, sodná, slabo mineralizovaná prírodná voda, vhodná na liečenie tráviaceho systému, metabolických ochorení a ochorení vylučovacej sústavy, pri chronických zápaloch horných i dolných dýchacích ciest. Z druhej studni je sírna voda vhodná na pre vonkajšiu balneoterapiu pri ochoreniach pohybového aparátu degeneratívneho typu a zápalových reumatických ochoreniach. Ďalej sem patrí podzemná pivnica, veľká parkovacia plocha, prístupová cesta, terasa pred hotelovou budovou, hydrofórová stanica. Areál má vybudovanú infraštruktúru – voda, kanál, plyn, elektrina, pešie komunikácie. Vsetky budovy potrebuju rekonstrukciu.

Na pozemku je okrem všetkého ostatneho vzacny liecivy pramen.

Areál leží na dosah maďarských, ukrajinských a predovšetkým slovenských užívateľov.
Kam na výlet z Byšty?
V neďalekom okolí je množstvo nádherných miest, kam môžu ísť hostia z Byšty .
Obec Fűzér, kde sa nachádza hrad z r. 1264 a počas celého leta sú tam rôzne programy.
Tokajská oblasť so svojimi vinnými pivničkami a pivnicami, vynikajúcim vínom, rôznymi slávnosťami, vinobraním a chýrnou maďarskou kuchyňou.
Boldogkőváralja s pekným hradom super hradnou reštauráciou v štýle stredoveku.
Sátoraljaujhely s bobovou dráhou v zime v lete v dĺžke 2275 metrov, lyžiarskou zjazdovkou a chýrnym dobrodružným parkom.
Sárospatak s hradom a termálnymi kúpeľami.

 

 

Recenzia (0)

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: Zlé            Dobré

Opište kód z obrázku:2013 | RF Reality, s.r.o.